fbpx

Şelale Bilgiç

Profesyonel Yaşam Koçu

Potansiyelinizi Keşfetmenize Yardımcı Oluyorum

Merhaba, Ben Şelale! 
Sizdeki “Ben” ne söylüyor, neye ihtiyacı var gerçekten ne olmasını istiyor tüm bunları içinizdeki Ben’ le konuşturmak için buradayım.

Hikayem

Üniversite eğitimimi 2006 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Biyoloji bölümünde tamamladım. Özellikle genetik, patoloji ve biyokimya ana bilim dallarında eğitimler aldıktan sonra sağlık alanındaki akademik kariyerime devam ederken özel ilgi alanım olan sınırsız öğrenme, beynin işlevleri, kişisel gelişim, şirket içi algı yönetimi, farkındalık, aile içi iletişim, çocuk gelişimi, üstün zekalı bireyler ve sağlıklı yaşam alanlarında kendime daha fazla zaman ayırmaya ve bu alanda kariyerini planlamaya karar verdim.

Yaşamımda değerleri ön plana alarak saf insan sevgisiyle bütüne odaklı bir gelişim sürecine inanıyorum. ID Coaching Academy’nin eğitimleriyle öz’e dönüş macerasını başlattım ve eğitimlerime hızla devam ederek ICF onaylı, (IDC) Integral Development Coach (İntegral Gelişim Koçu) ünvanını aldım.

Dönüşümün ve gelişimin minik damlalarla şekillendiğine inanarak bu kez insanı insana dair yaşam alanında öncelikle bir bilim insanı olarak daha da derinlerine inebilmek yani dev dalgaların kaynağını bulmak için eğitimime bir basamak daha eklemek istedim.
Yaşamın bir öğrenme süreci olduğuna inanıyorum ve öğrenci kalmayı hayatımın konfor alanı haline getirdim ve St.Clements Üniversitesi Klinik Psikoloji Master programını 2016 yılında hazırladığım ‘Deprem sonası travma – Postoperatif Travma Bozukluğu’ teziyle başarıyla tamamladım. Aynı üniversitenin Temel psikoloji, Çocuk psikolojisi (bebeklik dönemi/3-6 yaş dönemi/6-12 yaş dönemi ve ergenlik dönemi), EFT, Psikolojik Baskı, Hipnoz, Dikkati Geliştirme, Reiki ve İş sonrası Yorgunluğu yenmenin yolları eğitimlerini alarak faklı duyusal alanlarda da kendime gözlem alanı açtım. Ardından ID International Coaching Academy İntegral II eğitimini alarak NLP Practitioner ve Master Practitioner oldum. Zihni etkin kullanma ve zamanı kaliteli yönetebilme adına da Mind Map eğitimi aldım. Bu kez de eğitimin devamlılığına olan inancım ve insanı insana dair yaşama alanında tanımlamak ve anlamlandırmak için de İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümüne başladım ve halen de devam ediyorum. 2013 yılından bu yana eğitim ve danışmanlıklarla 850+saat üzerinde koçluk seansı yaptım ve özellikle şirket içi eğitimlerle ve yönetici koçluğuyla yoluma devam ediyorum. Önümüzdeki günlerde yeni bir heyecanın eşiğindeyim. Bu kez kendim gibi koç olan meslektaşlarıma mentorlük yapmak ve eğitimlerimi de ICF çatısı altında birleştirmek adına PCC ünvan yenileme programına dahil oldum.

Bu süreçte hem sosyal sorumluluk hem de daha fazla insanın hayatına dokunabilmek adına Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezinde 8 ay süreyle aylık seminerler düzenledim.

Geri dönüşler ve yazmanın insana kattıklarıyla bu kez de yoluma 2015’te yayınlanan ”Hayatı Akışına Bırak” adlı kitabımla devam ettim.
Yaşamımda değerleri ön plana alarak saf insan sevgisiyle bütüne odaklı bir gelişim sürecine inanarak kurumsal eğitimler vermeye ve bütünsel iyileşmeye adanmış yolunda devam etmekte eğitimci olmaktan inanılmaz keyif alıyorum.

Yaklaşımım

Çalışmalarımda, varoluşsal ve İntegral Koçluk yaklaşımı, hücresel analiz ve psikodinamik araçlar eşliğinde sizde olanı siz’ e katmak amacıyla uyumlanma ve an’da kalmanın pratik edildiği bir süreç yönetiminin gerçekleşmesini önemsiyorum.Sizi gerçekten neyin rahatsız ettiğini anlamanıza yardımcı olmayı ve hedeflerinize giden yolda sizi neyin sabote ettiğini hangi arketiplerinizi hayatınızda daha çok kullandığınızı görmenize ve yeni bir size giden yolda gölge yanlarınızın aydınlık yanlarınızla bağını güçlendirmeyi hedefliyorum.Yaklaşımım, güçlü yönlerinizi ve yeteneklerinizi tanımak için kalıplarınızı ve varsayımlarınızı belirlemenize yardımcı olmaya odaklanıyor. Size danışmanlık ve psikoterapi sağlamadaki ana odak noktam, sizi bir durumun kurbanı hissetmekten hayatınız üzerinde bir miktar kontrolünüz olduğunu hissetmeye kadar farkettirmektir. Uygun olduğunda, zor konuları güvenli bir şekilde anlamlandırmak için imge ve metafor gibi yaratıcı yaklaşımlar kullanırım. Çalışmamı ihtiyaçlarınıza göre şekillendiriyor ve ihtiyacınıza göre hem uzun vadeli hem de zaman sınırlı psikoterapi öneriyorum. Tüm oturumlar ICF etik çerçevesi dahilinde gizlidir.

Daha Fazla Bekleme. Bugün Senin Yolunu Çizmeye Başlayalım!

Selale

BEDAVA
İNCELE